Recyklohry

ZBIERAJTE S NAMI  ELEKTROODPAD, BATERKY  A TONERY

Do projektu Recyklohry (http://www.recyklohry.sk/) sme zapojení od roku 2011 Separovať odpad vie u nás už každý žiak, preto sme chceli upozorniť na správnu separáciu odpadu aj našich rodičov a všetkých občanov v obci.

Robíme informačnú kampaň. Rovesníckym učením sa snažíme zasvätiť do nutnosti separovania elektroodapadu, batérií a tonerov aj mladších žiakov a deti z MŠ.

Do obyčajného koša nepatria drobné už nepoužiteľné elektrospotrebiče, preto sme sa rozhodli zapojiť do tohto projektu. Získali sme červený kontajner, ktorý máme umiestnený v budove školy. Túto skutočnosť sme zverejnili aj do obecného rozhlasu a poprosili občanov, aby staré elektrospotrebiče nevyhadzovali len tak do prírody, ale doniesli ich k nám do školy. O vývoz naplneného kontajnera sa postará renomovaná firma a tak skonči odpad na správnom mieste.

Náš kontajner sa pomaly plní a my tak vieme, že aj týmto pomáhame prírode!
Separovanie nie je hlúposť!

AJ MY DÁVAME VECIAM DRUHÚ ŠANCU!

Publikované 31.01.2012