Chceme byť zdraví

Zdravá strava, ovocie, zelenina, šport a liečivé bylinky - to všetko nám pomôže k tomu, aby sme aj v zime boli zdraví.Tento týždeň sme si vyskúšali navariť liečivé čaje,vžili sme sa do rolí doktora a pacienta, naučili sme sa spievať pieseň o harmančeku. Všetko sme si vyskúšali našimi zmyslami - voňali sme liečivé byliny, rozoznávali sme rôzne chute, počúvali sme hudobné nástroje a hádali sme predmety len hmatom.To, že aj zimné športy a správne zimné oblečenie nám prispeje k zdraviu sme sa dozvedeli aj na anglickom jazyku a rozšírili sme si slovnú zásobu. Počas tohto týždňa sme si vyrobili voňavé vrecúška, či upiekli jablkovú tortu.Pri tom všetkom sme si preopakovali abecedu, keď sme zeleninku radili podľa abecedy, alebo sme vyhľadávali samohlásky, prváci sa naučili písať H, ktorým sa začína aj naša nová pesnička o harmančeku. Aj tretiačky si našli to svoje - vybrané slová v bylinkách, alebo vymyslieť REKLAMU na bylinkovú zubnú pastu ,či čaj.Spoznali nového uja spisovateľa Ľ. Feldeka a jeho tvorbu.Druháci pripravili obrázkové úlohy na sčitovanie a odčiítanie pre prvákov a tretiačky slovné úlohy pre druhákov.

Dokumenty:

Publikované 03.02.2020


Základná škola
Tel.: 045 - 699 5249
Mobil: 0910 533 036

Školská jedáleň
Mobil: 0903 612 514

Materská škola
Mobil: 0910 533 037

Základná škola s materskou školou Prenčov © 2024