Moja obec

Poznať čo najlepšie svoje najbližšie okolie a všetko čím sa môže naša obec Prenčov pýšiť je cieľom našich potuliek počas celého školského roka. Tento týždeň sme začali. Každý si vyrobil erb Prenčova a dozvedel sa čo znamenajú všetky symboly na ňom. Dozvedeli sme sa niečo aj o pravdepodobnom vzniku  názvu Prenčov a niektorých významných obyvateľov. Navštívili sme izbu A. Kmeťa, navštívili sme našu pani starostku a učili sme sa diskutovať.Naučili sme sa čo je plán a urobili sme si plán našej obce a doplnili sme si slovnú zásobu o nové anglické slová- už vieme pomenovať mnohé budovy v obci. Naučili sme sa spievať prenčovskú ľudovú pieseň.V triede sme si urobili zbierku a výstavku predmetov. Spoznali sme časti kroja, hrnčiarske výrobky, prenčovský ornament. Na vychádzke sme navštívili miesta kde boli pôvodné vodné mlyny.

Publikované 05.10.2019