Rozprávkovo slávnostný zápis do 1.ročníka

sa uskutočnil 12. apríla 2022 so začiatkom o 13,30 hod. Naši žiaci ako rozprávkové bytosti / Červená čiapočka – Viky, Popoluška – Zuzka, rytier Marek, rybár Niko, Žabí princ – Miško, chýbali nám Pat a Mat – Janko a Danko.../ nedočkavo sledovali dvere... Kto príde!

Vyobliekaní do kostýmov, pripravení na svojom rozprávkovom stanovišti,  s naučenými textami a pripravenými úlohami očakávali príchod budúcich prvákov, terajších predškolákov.   

Červená čiapočka potrebovala vybrať pre chorú starú mamu zdravé potraviny. Popoluška triedila namiesto hrachu a šošovice rozhádzané písmená.Odvážny a nebojácny rytier Marek ocenil pomoc kreslených rytierov. Rybárovi Nikovi  pomáhali pri love 5 obrázkových farebných rybičiek. Úlohou bolo povedať začiatočné písmeno slova na obrázku a farbu rybičky. No a Žabí princ pomáhal pyšnej princeznej vyloviť z fontány loptu. Žabie skoky k fontáne a späť  si vyskúšali všetky deti, veľké aj malé...Na stanovišti Pata a Mata plnili  poslednú úlohu, z kociek postaviť zaujímavú stavbu, tak aby vydržala a nespadla...Nie tak ako nešikovní Pat a Mat. Naši predškoláci to zvládli na výbornú. Za odvahu. šikovnosť a návštevu v našej škole si domov každý odniesol pamätný list so svojim menom a krásnu papierovú ceruzku. Vo vnútri ceruzky čakalo prekvapenie... Ďakujeme za návštevu, tešíme sa na Vás od septembra 2022.

Publikované 12.04.2022


Základná škola
Tel.: 045 - 699 5249
Mobil: 0910 533 036

Školská jedáleň
Mobil: 0903 612 514

Materská škola
Mobil: 0910 533 037

Základná škola s materskou školou Prenčov © 2024