Naša 1. spoločná opekačka ...

Piatok 3.septembra sme začali ranným kruhom. Dozvedeli sme sa kto čo prežil a kde všade bol počas letných prázdnin. Okolo 9,00 hod. sme sa presunuli do školskej záhrady a začali sa prípravy na opekačku. Vybrali sme zásoby, p. uč. Miška založila oheň / drevo sme už mali pripravené vo fúriku, postaral sa o to p. Bačík /.  „Špekačky“ sa piekli, oheň horel a slniečko svietilo.  Proste vyšiel nám nádherný deň!
Dostali sme malú pozornosť od rod. Adamovicovej – domáce, veľmi chutné, špekačky. Ďakujeme,  pochutili sme si, mňam. Priložili sme aj ruku k dielu a záhradu sme vyčistili od popadaných jabĺčok – v rámci súťaže: Kto vyzbiera najviac, niečo vyhrá! Silná to motivácia.
Odmenení boli všetci. U nás sa vždy nájdu tajné zásoby pre šikovných, ochotných. V ŠKD sme si vysvetlili ako budeme zbierať smajlíkov do papierových peňaženiek a vymieňať ich za kupóny / na počítač, na sedenie na fitlopte počas vyučovania, na „nezapísanie“ zlej známky, a iné.../. Po sladkom obede sme vybehli opäť na vzduch – na ihrisko. Zobrali sme futbalovú loptu, bedminton, kruhy, lietajúce taniere a užili sme si pekné popoludnie.

Naozaj vydarený deň to bol, ďakujeme Vám, naši milí školáci!

Ak budete mať chuť, opekačku si môžeme zopakovať ...
A zavolajte aj Vašich rodičov, bude nám spolu veselo.
Publikované 03.09.2021


Základná škola
Tel.: 045 - 699 5249
Mobil: 0910 533 036

Školská jedáleň
Mobil: 0903 612 514

Materská škola
Mobil: 0910 533 037

Základná škola s materskou školou Prenčov © 2024