Vtáčiky v zime

Prečo by sme sa mali o vtáky v zime starať deti už dávno  vedia. Preto sme hľadali medzi vtákmi rekordmanov, alebo sme si vymýšľali o nich komix, , vyrábali sme im slnečnicové guľky, či hľadal sme ich názvy v osemsmerovke. V anglickom bloku sme sa naučili nové slovíčka a precvičili farby a čísla.Starší učili mladších napríklad aj zhotovením prezentácie o lastovičke, či drozdovi a sýkorke. Naši najmladší prváci ničím nezaostávajú a mnohokrát prezentovali svoje poznatky o vtáčikoch lepšie ako starší a teda starší sa učili od nich.Celým týždňom nás sprevádzali vybrané slová či tvrdé spoluhlásky.Aj svet čísel sa prelína svetom vtákom.Nechýbali ani tvorivé nápady - kŕmidlo pre vtáčiky alebo otláčanie pierok Spomenuli sme si aj na iné zvieratká v zime ,v divadielku Dedkova rukavička a svoje vedomosti si mohli deti overiť v minikvíze. Nechýbala ani pesnička , či hra na kukučky.V stredu sme strávili príjemné neformálne popoludnie s našimi mamičkami, ktorým sme pripravili na krúžku varenia pizzové slimáky a navarili bylinkový čaj a predviedli krátku ukážku toho ako sa učíme.

Dokumenty:

Publikované 22.01.2020


Základná škola
Tel.: 045 - 699 5249
Mobil: 0910 533 036

Školská jedáleň
Mobil: 0903 612 514

Materská škola
Mobil: 0910 533 037

Základná škola s materskou školou Prenčov © 2023